Uutiset

Uusia jäseniä laivameklareihin, Aava Shipping liittyi mukaan

Suomen Laivameklarit ry:n jäsenmäärä kasvaa. Mukaan joukkoon liittyi heinäkuun alussa porilainen Aava Shipping. Tervetuloa!

Aava Shipping Oy:n päätoimipaikkana on Porin Mäntyluoto, jossa yhtiö on vuoden 2020 syksystä alkaen tarjonnut satamaoperointi-, varastointi-, sekä laivanselvityspalveluita. Vuonna 2023 yhtiö odottaa noin 100 aluskäyntiä. Aava Shippingin toimitusjohtaja on Niilo Peltomäki.

Suomen Laivameklareihin kuuluu nyt 38 alan yritystä: satamaoperaattori- tai laivanselvitysyrityksiä, kontti- tai muita varustamoja sekä tietysti laivameklareita. Lisäksi yhdistyksellä on kumppanijäseniä.

Yhdistyksen varsinaisiksi jäseniksi voivat sääntöjen mukaan liittyä kaikki laivanselvitystä, laivameklari- ja/tai linja-agentuuritoimintaa harjoittavat oikeuskelpoiset yhteisöt. Kumppaniksi voivat liittyä yhdistyksen toimintaa lähellä olevat yritykset tai organisaatiot, jotka haluavat verkostoitua varsinaisten jäsenyritysten kanssa.

Suomen Laivameklarit ry:n jäsenyritykset ja kumppanit on esitelty yhdistyksen verkkosivuilla

=> Jäsenyritykset
=> Kumppanit

Lisäksi jäsenyritykset löytyvät myös kartalta => Jäsenyritykset kartalla

Jäsenhakemuksen voi täyttää verkkosivuillamme: => Jäsenhakemus

Tervetuloa mukaan toimintaan!

Sari Turkkila
Toiminnanjohtaja
sari.turkkila@shipbrokers.fi

Kaikki uutiset